Ekspozycja Kolejowa Białystok-Sokoły » Kolejowe Podlasie prezentuje eksponaty na XX Finał WOŚP

WOSP-XX_Final-mini

Kolejowe Podlasie prezentuje eksponaty na XX Finał WOŚP

To już staje się naszą tradycją. Od dwóch lat członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Kolejnictwa »Kolejowe Podlasie« włączają się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I tym razem, na XX Finał WOŚP – 8 stycznia 2012 zapraszają wszystkich gości do oglądania ekspozycji kolejowej.

Przy okazji XX Finału WOŚP8 stycznia – Stowarzyszenie Sympatyków Kolejnictwa »Kolejowe Podlasie« przygotowało wystawę zabytków i eksponatów związanych z kolejnictwem pod nazwą „Różne historie kolei”. Bilet wstępu to datek do puszki wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W budynku spółki PKP Polskie Linie Kolejowye przy ul. Kolejowej 26a (wejście naprzeciwko rampy załadunkowej urzędu Poczty Polskiej przy dworcu PKP, obok hoteliku „Ilona”) będzie można tego dnia w godz. 12-20 zobaczyć m.in. dwie tablice z fotografiami z motywami kolejowymi, wykonane w różnych latach przez fotoreporterów „Gazety Współczesnej”, które na przełomie września i października 2011 roku były prezentowane na wystawie „60 lat Blisko Was” na Rynku Kościuszki w Białymstoku, z okazji 60-lecia istnienia gazety.

Nie zabraknie również wielu innych eksponatów. Zwiedzający zobaczą m.in. czapki oraz elementy umundurowania kolejarzy, zabytkowe rozkłady jazdy, bilety, tablice kierunkowe z pociągów, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, znaki, sygnały, lampy, wyposażenie wagonów i lokomotyw oraz kompletnie wyposażona dawna kasa biletowa, z szafą na dziurkowane bilety kartonikowe.

1b

To tylko niewielka część naszej ekspozycji

8 stycznia 2012 zapraszamy Was niezwykle serdecznie, gdyż liczy się cel zbiórki funduszy przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy: zakup najnowocześniejszego na świecie sprzętu do ratowania życia dzieci na szpitalnych oddziałach noworodkowych oraz sfinansowanie pomp insulinowych dla kobiet w ciąży chorych na cukrzycę, po to, by ich dzieci mogły urodzić się bez tej choroby.

wosp-xx_final-8_stycznia_2012-gramy_z_pompa

Zapraszamy gorąco rodziców z małymi dziećmi. Niech najmłodsi na własne oczy zobaczą jak kolej funkcjonowała w dawnych czasach – 10, 20 a nawet 100 lat temu! Cała historia przedstawiona jest w eksponatach.

Jak trafić / Dojazd
⇒ od ulicy Kolejowej, za pocztą i budynkiem noclegowni „Caritas”, obok hoteliku „Ilona”
⇒ od ulicy Zwycięstwa, drogą przy rampie, naprzeciw bazaru „Madro”


Pokaż Wystawa eksponatów kolejowych na większej mapie

kolejowe_podlasie-xx_final_wosp-plakat


facebook

Fatal error: Call to undefined function is_plugin_active() in /home/ekspozyc/www/wp-content/plugins/image-carousel/inc/functions/icp-functions.php on line 102