Ekspozycja Kolejowa Białystok-Sokoły » Kolejowe Podlasie po XXI Finale z Orkiestrą

21_Final_WOSP-bila_i_serce-mini

Kolejowe Podlasie po XXI Finale z Orkiestrą

Ubiegła niedziela – 13 stycznia 2013 roku – minęła pod znakiem XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegorocznej, ogólnopolskiej akcji charytatywnej także i Stowarzyszenie Sympatyków Kolejnictwa »Kolejowe Podlasie« miało swój skromny wkład.

Tak jak co roku, w dniu akcji organizowanej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka nasze Stowarzyszenie otworzyło wszystkim chętnym podwoje Ekspozycji Kolejowej. Zwiedzający, za drobny datek wrzucony do puszki, w budynku spółki PKP Polskie Linie Kolejowe przy ul. Kolejowej 26a w Białymstoku, mogli oglądać zgromadzone przez nas eksponaty. Oprócz przedmiotów stricte związanych z kolejnictwem (takich jak elementy pojazdów szynowych, lampy, kolekcje biletów i legitymacji pracowników kolei, czapek oraz umundurowania kolejarzy) wystawiony był także zestaw modeli pojazdów komunikacji miejskiej, prezentowany przez członków białostockiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Zwiedzający minimuzeum kolejowe mieli też możliwość przejechania się po torze przy rampie drezyną ręczną, udostępnioną przez Białowieskie Drezyny. By się przejechać wystarczyło tylko wrzucić datek do puszki wolontariusza WOŚP. Chętnych do jazd nie brakowało. Z centrum Białegostoku, gdzie odbywały się koncerty, dowoził ich specjalny orkiestrowy autobus. Odwiedzili nas też przedstawiciele białostockiej grupy ASG (air soft gun), w umundurowaniu żołnierzy jednostek specjalnych i z bronią na plastikowe kulki. Zareklamowali oni drezynę ręczną w materiale nagrywanym przez reporterów telewizji TVN24.

Członkowie Kolejowego Podlasia pomagali również obsłudze specjalnego orkiestrowego kursu szynobusu Przewozów Regionalnych z Białegostoku do stacji Waliły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XXI Finału WOŚP z Kolejowym Podlasiem


facebook

Fatal error: Call to undefined function is_plugin_active() in /home/ekspozyc/www/wp-content/plugins/image-carousel/inc/functions/icp-functions.php on line 102