Ekspozycja Kolejowa Białystok-Sokoły » Przyszłość


Przyszłość

Przed stowarzyszeniem stoi trudne zadanie. Pozyskiwanie zbiorów staje się coraz trudniejsze. Przedmioty które jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu były normalnie dostępne na kolei teraz bezpowrotnie znikają. Burzone są kolejne dworce, a wraz z nimi tablice, wyposażenie, podobnie jest z taborem kolejowym. Często o pozyskaniu pewnych elementów decydują godziny. Oznaczenia z taboru wielokrotnie były ratowane bezpośrednio „spod palnika”. Kilka razy cenne rzeczy znajdowane są w kupie gruzu czy w hałdzie śmieci.
Celem na najbliższą przyszłość jest jeszcze lepsze zorganizowanie wystawy, oznaczenie wszystkich eksponatów. Oznakowanie budynku i sposobu dotarcia. Stworzenie ścieżki edukacyjnej. Ale przede wszystkim stałe i cykliczne otwarcie wystawy dla zwiedzających w określonych dniach i godzinach.

 

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie drugiej wystawy. Będzie ona zlokalizowana w miejscowości Sokoły, na terenie Centrum Biblioteczno-Kulturalnego (ul. Kolejowa 3). O terminie otwarcia poinformujemy wkrótce. 


facebook

Fatal error: Call to undefined function is_plugin_active() in /home/ekspozyc/www/wp-content/plugins/image-carousel/inc/functions/icp-functions.php on line 102