Ekspozycja Kolejowa Białystok-Sokoły » Czwarta Noc Muzeów z Kolejowym Podlasiem


Czwarta Noc Muzeów z Kolejowym Podlasiem

Już po raz czwarty, w ramach Nocy Muzeów, Stowarzyszenie Kolejowe Podlasie we współpracy z Zakładem Linii Kolejowych PKP PLK S.A w Białymstoku otworzyło dla zwiedzających jedyną w regionie wystawę poświęconą kolejnictwu. Mimo nie najlepszej pogody, na brak gości nie można było narzekać.

Zgodnie z planem, wrota Ekspozycji Kolejowej zostały otwarte o godzinie 17:00. Każdy zwiedzający mógł nabyć okolicznościowy bilet Edmondsona (potocznie nazywany kartonikowym) na pamiątkę pobytu na Ekspozycji.
Jak co roku, goście mogli obejrzeć wystawę makiet taboru kolejowego, albumy zdjęciowe związane z historią kolejnictwa, poznać techniczne aspekty funkcjonowania kolei, a także podziwiać rozmaite modele taborowe. Po raz pierwszy w ramach Nocy Muzeów, zwiedzający mogli także obejrzeć kolejowe filmy edukacyjne w ramach uruchomionego małego kina. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej uruchomił także specjalną bezpłatną linię autobusową „A” łączącą białostockie muzea z Instytutem Pamięci Narodowej. Autobus zapewniał jednocześnie dogodny dojazd na Ekspozycję Kolejową.
Z uwagi na gwałtowne zjawiska atmosferyczne oraz nieplanowaną zajętość toru nr 210 (przy rampie) przez skład towarowy, jazda drezyna ręczną była niemożliwa. W trakcie Nocy Muzeów, Ekspozycję Kolejową odwiedziło około 240 osób.


facebook

Fatal error: Call to undefined function is_plugin_active() in /home/ekspozyc/www/wp-content/plugins/image-carousel/inc/functions/icp-functions.php on line 102