Ekspozycja Kolejowa Białystok-Sokoły » 23. Finał WOŚP z pociągiem do Walił i Ekspozycją Kolejową!


23. Finał WOŚP z pociągiem do Walił i Ekspozycją Kolejową!

Waliły KP(fot. Marcin Koczorowski, Kolejowe Podlasie)

Już po raz piąty w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, uruchomiony zostanie pociąg specjalny relacji Białystok – Waliły – Białystok po nieczynnej linii kolejowej nr 37 (Białystok – Zubki Białostockie) biegnącej przez malowniczy obszar Puszczy Knyszyńskiej. Jak co roku, w inicjatywę białostockiego sztabu WOŚP aktywnie włączy się PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Sympatyków Kolejnictwa „Kolejowe Podlasie”

Już w najbliższą niedzielę, 11 stycznia 2015 roku o godzinie 9:45 ze stacji Białystok wyruszy orkiestrowy pociąg pasażerski do Walił. Po wrzuceniu do puszki wolontariuszy WOŚP minimum 20 zł, każdy uczestnik będzie mógł nabyć pamiątkowy bilet przejazdowy i uczestniczyć w niezwykłej podróży nieczynnym, choć niezwykle malowniczym szlakiem żelaznym.

Na trasie przejazdu zaplanowano postoje na następujących stacjach i przystankach osobowych: Białystok Fabryczny, Żednia oraz Sokole Białostockie. Po dotarciu do Walił, uczestnicy wycieczki spożyją ciepły poczęstunek oraz wezmą udział w organizowanym przez lokalny sztab WOŚP koncercie folkowym. Mieszkańcy gminy Gródek, a także wszyscy zainteresowani będą mieli również możliwość skorzystania z dodatkowego połączenia kolejowego w relacji Waliły – Sokole Białostockie – Waliły.

Po powrocie orkiestrowego pociągu do Białegostoku, „Kolejowe Podlasie” otworzy wszystkim zainteresowanym wrota Ekspozycji Kolejowej, mieszczącej się przy ul. Kolejowej 26a. Będzie ono czynne w godzinach 15:30 – 17:30.


facebook

Fatal error: Call to undefined function is_plugin_active() in /home/ekspozyc/www/wp-content/plugins/image-carousel/inc/functions/icp-functions.php on line 102